מחזור משכנתא

מחזור משכנתא היא בעצם להחזרת המשכנתא הקיימת ולקיחת אחת אחרת במקומה. לפעמים זה יכול לקרות באופן חלקי בלבד בבנק בו קיימת המשכנתא הנוכחית ולפעמים מיחזור משכנתא יעשה לבנק אחר- כי אז לרוב התחרות טובה יותר ויכולת הורדת העלויות היא אפקטיביות יותר. רוצים לדעת יותר על התהליך , מה זה ומה העלות?

כל התשובות כאן!

הכי חשוב להבהיר לי , לפני הכל ש-

משכנתא קיימת היא לא גזרת גורל!

הרבה פעמים אנשים בכלל לא יודעים שהם יכולים למחזר כמה פעמים שהם רוצים!

אבל לפני זה.. בואו נתחיל מההתחלה.

מה זה מיחזור משכנתא? 

בגדול מדובר על להחזיר את ההלוואה הקיימת ובמקומה לקחת אחת אחרת – יותר טובה או יותר מתאימה לכם. 

אפשר למחזר פנימית- בתוך הבנק שבו המשכנתא שלכם קיימת, ואפשר למחזר חיצונית – לבנק אחר (שונה מהיכן שנמצאת המשכנתא שלכם). 

מה יותר כדאי? זה תלוי בכל כך הרבה משתנים ואסטרטגיות שמשתנות כל הזמן, ככה שאין פה תשובה חד משמעית שיכולה לשים את האצבע על תשובה אחת נכונה. 

אז מתי כדאי למחזר משכנתא? שאלת השאלות! להלן דוגמא למספר מצבים שבהם יהיה לכם שווה לשקול למחזר או לפחות לבדוק את כדאיות המחזור:

 

סיבות הנובעות מכם ושינויים אצלכם

סיבות הנובעות מהמצב החיצוני

אז כמו שכבר הבנתם יש אינספור סיבות לבדיקת הכדאיות של המחזור של המשכנתא שלכם. 

יש לשים לב שלא לעשות זאת יותר מדי פעמים – על מנת שלא לשאת בעלויות נוספות שלא לצורך. 

על כן – שימו לב שאתם פונים לבדיקה אם משתלם לכם או לא – למחזר את המשכנתא ליועץ משכנתאות מומחה שלא יגרום לכם ליותר נזק מאשר לתועלת.

מתי לא כדאי לעשות מחזור לא משנה מה? או אי אפשר לבצע מחזור?

שימו לב שלרוב הפעמים כשמבצעים מחזור בודקים את יכולת ההחזר שלכם מחדש. ככה שאם כרגע אתם יודעים שלא תעמדו ביחס ההחזר של המשכנתא על פי נוהלי ישראל אנחנו מאוד ממליצים לא לגעת בה!

סיבה נוספת- זה אם אתם כרגע לא ברי ביטוח. הרי הבדיקה אם אתם ברי ביטוח או לא מתבצעת נכון ליום ביצוע הביטוח ולא ליום שבו פעם נעשה לכם. כשעושים מחזור צריך לבצע ביטוח חדש- עם שאלון חדש- שבודק את מצבכם הבריאותי נכון להיום. אם הוא השתנה בצורה חמורה לרעה- עד כדי כך שכל כדאיות המחזור תעלם בגדילת תשלום הביטוח החיים- המלצתינו גם פה לא לבצע זאת. 

לסיכום, יש לשים לב שיש מצבים שבהם יהיה כדאי ומשתלם לעשות מחזור, לפעמים פנימי, לפעמים חיצוני ויש מצבים שבהם אנחנו נמליץ ללקוחות פשוט לא לגעת במשכנתא שלהם כרגע בכל אופן. לכן, אנו ממליצים בחום להתייעץ איתנו לפני שאתם מתחילים לעשות משהו שעלול לגרום לכם לנזק הרבה יותר מאשר תועלת.

תהליך מיחזור משכנתא

התהליך הוא בעצם כמו לקיחת משכנתא חדשה. ראשית אנחנו בודקים את המשכנתא הקיימת ביחס לרוח התקופה וביחס למצב הכלכלי והכללי שלכם. אם ראינו כי יש כדאיות מחזור אנחנו נתחיל לפעול. תהליך מיחזור המשכנתא הינו דומה מאוד לתהליך לקיחת משכנתא חדשה ולכן גם עלות מחזור משכנתא הינה שווה לעלות של משכנתא חדשה. 

כל כמה זמן מומלץ לבצע בדיקת מיחזור משכנתא?

מומלץ לכל הפחות לבדוק כדאיות מחזור פעם בשנה. אם קרו שינויים גדולים ומשמעותיים במשק או בהכנסות שלכם. כמובן סיבה נוספת היא אם יש סיבה שאתם מעוניינים לבצע בגללה מחזור, כגון – הגדלת או הקטנת ההחזר החודשי, או שינויים משמעותיים בחיים שישפיעו גם על המשכנתא שלכם ועל ההחזרים החודשיים. 

מידע באתר בנק הפועלים – מיחזור משכנתא פועלים

מידע מאתר בנק מזרחי – מחזור בנק מזרחי טפחות

מידע מאתר בנק הבינלאומי – מיחזור בנק הבינלאומי

מידע מאתר בנק לאומי – מחזור משכנתא לאומי

מידע מאתר דיסקונט – מיחזור משכנתא דיסקונט

למאמרים ומידע נוסף בתחום המשכנתאות-לחצו כאן

מס רכישה 2023

מס רכישה – מעודכן לשנת 2023

כל מה שרציתם לדעת! כל האמור לעיל מעודכן ל01-2023 ואינו אמור להוות תחליף ליעוץ אישי! ליעוץ אישי על ידי רואה חשבון שמתמחה במיסוי לחצו כאן!

קרא עוד »
יוליה זורובסקי גרירת משכנתא

מה זה גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא היא בעצם העברת המשכנתא שלכם מנכס אחד לאחר, כלומר, השעבוד עצמו רק עובר מהנכס הקיים שלכם אותו אתם מוכרים לנכס אחר חדש- שאותו

קרא עוד »
אישור עקרוני של משכנתא

מה זה אישור עקרוני למשכנתא?

אז מהו בעצם אישור עקרוני מהבנק לקבלת משכנתא? מה זה אישור עקרוני בעצם? הדבר הכי הכי הכי חשוב שאתם חייבים לדעת בנושא האישור העקרוני- הוא

קרא עוד »
יוליה זורובסקי

ייעוץ ראשוני ללא עלות

דילוג לתוכן